Ochrana zdravia

Pes je najobľúbenejšie domáce zviera na celom svete. V súčasnosti mnohé domácnosti nemajú len jedného, ale aj viacerých psov. S nárastom počtu psov však súvisí hneď niekoľko problémov.

V súčasnosti žije na Slovensku približne 900 000 psov.

Veľký počet psov = veľké množstvo skonzumovanej potravy

V roku 2015 skonzumovali psy priemyselne vyrábané krmivo v hodnote 65 000 000 eur.

Veľký počet psov + veľké množstvo skonzumovanej potravy = veľké množstvo psích exkrementov!

3 000 psov vyprodukuje ročne až 320 ton exkrementov = 32 plne naložených nákladných áut

Vyprodukované psie exkrementy zvyčajne končia na uliciach, chodníkoch, ihriskách, v parkoch, kde spôsobujú znečistenie a majú nepriaznivý dopad na životné prostredie. Rovnako tak končia na Vašej záhrade, z ktorej má Váš psík vlastne svoju vlastnú veľkú toaletu.

"Vedeli ste, že psie exkrementy patria do kategórie infikovaného alergénneho odpadu a agentúra ochrany životného prostredia (EPA) v USA ich klasifikuje v rovnakej kategórii ako ropné škvrny? 1 gram psieho exkrementu obsahuje až 23 miliónov baktérií, o ktorých je známe, že spôsobujú kŕče, hnačky, črevné ochorenia a vážne ochorenia obličiek u ľudí. Môže taktiež spôsobovať kampylobakteriózu, e. coli, giardiu, parvovirózu, pásomnice, škrkavky, salmonelu či kokcídie. Takže, ak nezdvihnete psie hovienko zo zeme, spôsobíte tým, že niektoré z týchto baktérií sa môžu udržiavať v pôde celé roky!"

Prínos ECO DOG TOILET STANICE

Aj bez priameho kontaktu predstavujú psie exkrementy potenciálne riziko. Neodstránené exkrementy plné baktérií, vajíčok parazitov, vírusov a plesní sa vplyvom tepla vysušujú, menia na prach a k ich rozptýleniu kosenie trávnika. Vírením vzduchu sa dostávajú do dýchacích ciest človeka a môžu pôsobiť aj ako alergén. V podobe prachu sa dostávajú aj cez otvorené dvere a okná do interiéru rodinného domu.

Aj nezávislé laboratóriá potvrdzujú fungovanie a efektivitu ECO DOG TOILET STANÍC.

Benefity na ľudské zdravie a ochranu majetku hovoria o tom, že ECO DOG TOILET STANICA by nemala chýbať v žiadnej záhrade rodinného domu, kde jeho obyvatelia žijú so svojím najlepším štvornohým priateľom.