FAQ
Často kladené otázky


Čo je súčasťou stanice, resp. z čoho sa stanica skladá?

  • Stabilizačno-hygienická časť zariadenia s absorpčnou hmotou s jedinečným zložením
  • Absorpčná a filtračná náplň hygienického zariadenia
  • Feromónová náplň
  • Odkladací priestor na rukavice, vrecúška a hračky
  • Lopatka na zber tuhého exkrementu
  • Uzatvárateľný kôš
  • Zvislý stĺp s LED osvetlením (model HOME)

Ako je stanica veľká a koľko váži?

Priemer betónovej pätky (spodná časť zariadenia) je 115 cm a výška je rozdielna pri každom modeli. Celková váha spolu s filtračnou zmesou je cca 250 kg.

Pre akých psíkov je stanica vhodná?

Pre každého štvornohého miláčika - psík či fenka, mladý či starší, každý jeden si na stanicu zvykne. Máme to vyskúšané a overené stovkami spokojných zákazníkov.

Bude môj miláčik chodiť sám od seba k stanici?

Áno, ECO DOG TOILET obsahuje špeciálnu feromónovú náplň, ktorá je pravidelne dopĺňaná a stimuluje psíka k vykonaniu potreby v rámci stanice. Dôležité na začiatku je, aby si Váš miláčik na stanicu zvykol a Vy ste ho nabádali k jej používaniu, napr. ho odmeníte pár granulami, ak pôjde vykonať potrebu tam. Psík si následne zvykne na toto miesto ako to jediné, kde ma vykonávať potrebu a nikam inam už chodiť nebude.

Kde by som mal stanicu umiestniť?

Miesto v rámci Vašej záhrady je na Vás, kde Vám bude stanica pasovať aj vizuálne. Ak nemáte konkrétnu predstavu, náš servisný tím Vám rád poradí s výberom vhodného miesta na Vašom pozemku.

Ako prebieha inštalácia?

Dovoz aj inštaláciu zariadenia Vám zabezpečí náš profesionálny tím, takže Vy s tým nemáte žiadnu robotu. Väčšinou sa stanice umiestňujú na nespevnené povrchy (tráva, zem), pričom sa vykope kruh s hĺbkou 10-15 cm a do tohto výseku sa stanica vloží. Stabilizačná pätka (spodok stanice v zemi) je uzavretá a má len odtoky, ktorými do pôdy vyteká nezávadná tekutina. Nie je problém umiestniť stanicu aj na spevnených povrch.

Čím je stanica unikátna?

Je to práve filtračná a absorpčná zmes, ktorá úplne vyfiltruje psí moč do nezávadnej tekutiny, takže do pôdy a podzemnej vody sa nedostanú žiadne baktérie ani choroboplodné zárodky. Taktiež zabraňuje kontaktu psích exkrementov so zemou (pôdou). Zo spodnej strany je stanica priepustná, takže dažďová voda bez problémov pretečie a nehromadí sa na jednom mieste. Filtračno-absorpčná zmes je dostatočne konzistentná na to, aby ju vietor neodfúkol.

Nebude stanica na našom dvore zapáchať?

Nie, stanica je bezzápachová a kôs na exkrementy je vzduchotesný.

Čo keď sa tam budú hrať moje deti?

V súčasnosti je Vaša záhrada pravdepodobne plná baktérií so zbytkov exkrementov a psieho moču, ktorý síce nevidno, ale milióny baktérií sa voľne šíria dokonca aj vzduchom. Nie je neobvyklé, že deti pri hraní narazia priamo na hnedé prekvapenie po Vašom psíkovi. Stačí, keď im vysvetlíte, na čo stanica slúži a ste bez starostí o ich zdravie.

Prečo by sme si mali vybrať práve Vaše riešenie?

ECO DOG TOILET STANICA je a bude jedinečná vďaka svetovému patentu, ktorým je chránená. Neexistuje ani žiadne rovnako efektívne zariadenie, ktoré by slúžilo ako toaleta pre psíkov.

Čo keď sa stanica poškodí?

Odstraňovanie následkov a amortizáciu zariadenia máte v cene pravidelných servisných služieb. V rámci nich sa min. 2x ročne postaráme o celkovú údržbu zariadenia.

Je zariadenie skutočná prevencia?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že odstraňovanie tuhého odpadu po Vašom miláčikovi nie je iba vizuálnym riešením. Je nemožné zbierať psí moč. Zvyšky tuhého exkrementu, aj keď na pohľad to psíčkar zodvihne, stále zostávajú na trávnatých a betónových plochách, ktoré sa dotykom, vetrom (vírením vzduchu), kosením atď. dostávajú do podzemných vôd, pôdy, ovzdušia, domov, bytov, áut a celkovo do prostredia, v ktorom žijeme. 

Prevencia je jediným riešením pred následkami. Prevenciou všeobecne sú napr. aj pravidlá cestnej premávky, školstvo, zdravotníctvo, zložky policajného zboru, atď. V oblasti psích exkrementov je prevencia riešená svetovo patentovanou ECO DOG TOILET STANICOU, ktorá chráni pred dopadom exkrementov na životné prostredie a naše okolie a následne filtruje choroboplodné zárodky. ECO DOG TOILET STANICA je revolučné riešenie, ktoré rieši prevenciu a komplexné znečistenia spôsobené psími exkrementami - vykonáva funkciu psej toalety.

Prečo sa stanica nepredáva, ale prenajíma?

Je to tak z viacerých dôležitých dôvodov. Pri predaji stanice by vznikala možnosť, že si najmä vzhľadom na jej váhu neodborným a neopatrným zaobchádzaním spravíte zariadenie menej funkčné a nespĺňalo by svoj účel. Vďaka prenájmu a zmluve o poskytovaní služieb vieme zabezpečiť, že stanica bude vždy plne funkčná a bude spĺňať svoj účel. Vy zároveň máte plný komfort a môžete si užívať výhody zariadenia. O ostatné sa postaráme my.

Ďalším dôvodom je poslanie našej spoločnosti byť ekologický, šetrný a udržateľný k životnému prostrediu a našej planéte. Vďaka tomu, že v prípade ukončenia prevádzky stanicu odinštalujeme, vieme ju použiť u ďalšieho zákazníka po kompletnom reštaurovaní. Znamená to, že zbytočne neplytváme materiálom a zdrojmi ale vytvárame ekologický a udržateľný model. Stanica však vyzerá ako nová a spĺňa svoj účel na 100 %. 

ECO DOG TOILET STANICE sa nebudú nikdy predávať ako produkt samotný a rovnako ako aj žiadna z jej častí (filtračná a/alebo absorbčná zmes).